Ateşten Gömlek PDF halini sizlerle paylaşıyorum. 1884 yılında doğmuş, kültürü ve bilgi birikimiyle her zaman adından söz ettirmeyi başarmış olan Türk yazar, akademisyen ve siyasetçidir. Halide Edib Adıvar, Kurtuluş Savaşı’nı desteklemek için birçok miting düzenlemiştir. Ancak bunlardan en önemlisi olan 1919 yılındaki Sultanahmet Mitinginde usta bir hatip olduğunu da ortaya koymuştur. Zira bu mitingte halkı oldukça etkilemeyi başarmıştır.

Kurtuluş Savaşı sırasında Mustafa Kemal‘in yanında cephede bulunmuş ve sivil olmasına rağmen fedakarlıklarından ötürü kendisine rütbe verilerek savaş kahramanı sayılmıştır. Ayrıca savaş yıllarında Mustafa Kemal’in verdiği emirle Anadolu Ajansını kuranlar arasında yer almıştır. Halide Edib, yazmış olduğu 21 roman, iki tiyatro eseri, çeşitli incelemeler ve dört oldukça üretken bir yazın hayatı geçirmiştir.

Ateşten Gömlek – Halide Edib Adıvar PDF indirebilmek için buraya tıklayınız.

Not: Eğer indirme linki çalışmıyorsa yazının altına yorum olarak belirtiniz.

5/5 (5)

Lütfen oyunuzu paylaşın

Posted by:Ömer Can Talu

Marmara University, Department of Journalism// Journalist, Photographer, Web Designer // https://anahtar.tv/ [email protected] https://www.instagram.com/omercantalu/

2 yorum “ Ateşten Gömlek – Halide Edib Adıvar PDF ”

Bir Cevap Yazın