Vatan Yahut Silistre PDF halini sizlerle paylaşıyorum. İyi okumalar dilerim. Namık Kemal, Türkiye’de Milliyetçiliğin öncüsü sayılan önemli bir devlet adamı, şair, yazar ve gazetecidir. Tanzimat devrinin vazgeçilmez isimlerinden olan Namık Kemal, yurtseverlik, hürriyet, millet kavramlarını da Türk Edebiyatı ve Türk fikir hayatına kazandırmıştır. “Vatan Şairi”, “Hürriyet Şairi” gibi isimlerle de bilinen Kemal, Vatan Yahut Silistre oyunuyla en meşhur dönemini yaşamıştır. Lakin yazmış olduğu Vatan Yahut Silistre oyunu tiyatroda sahnelendiğinde büyük yankı uyandırmış ve çeşitli olaylar çıkmıştır.

Vatan Yahut Silistre oyunu, Güllü Agop isimli şahsın Gedikpaşa’da bulunan tiyatrosunda 1 Nisan 1873 gecesi oynanmış, ardından oyunun etkisiyle coşan halk sokaklara dökülüp olay çıkarmıştır. Konuyla ilgili çıkan yazılardan sonra gazete kapatılmış peşinden Namık Kemal ve arkadaşları sürgün edilmiştir.

Vatan Yahut Silistre – Namık Kemal PDF indirebilmek için buraya tıklayınız.

Not: Eğer indirme linki çalışmıyorsa yazının altına yorum olarak belirtiniz.

Vatan Yahut Silistre Osmanlıca PDF
5/5 (3)

Lütfen oyunuzu paylaşın

Posted by:Ömer Can Talu

Marmara University, Department of Journalism// Journalist, Photographer, Web Designer // https://anahtar.tv/ [email protected] https://www.instagram.com/omercantalu/

Bir Cevap Yazın