Ömer Can Talu

Ömer Can Talu Kimdir?

Ömer Can Talu
Ömer Can Talu

Merhaba, ben Ömer Can Talu. 1993 yılında İstanbul’da doğdum.

Lisans eğitimimi Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde tamamladım. Bu süreçte iletişim ve medya dünyasına ilgim arttı ve kendimi bu alanda daha da geliştirmeye karar verdim.

Eğitim ve iş hayatıma 6 aylık vatani görevimi ifa etmek için ara verdim. Askerlik sonrasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Gazetecilik Tezli Yüksek Lisans programına kabul edildim. Tezimi başarıyla savunarak mezun olduktan sonra aktif iş hayatına geri döndüm.

Bugüne kadar çeşitli medya kuruluşlarında ve şirketlerde editörlük, muhabirlik ve Kurumsal İletişim Uzmanlığı gibi görevlerde bulundum. Marmara Medya Merkezi, İnteraktif Proje A.Ş., internethaber.com, Habertürk ve İstanbul Gelişim Üniversitesi gibi tanınmış kuruluşlarda çalışma fırsatı buldum.

Şu an, Cumhuriyet Gazetesi’nde “İkinci Bakış” programını hazırlayıp sunuyor, Şira Yayınları’nda Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevini üstleniyorum ve Anahtar TV YouTube kanalında da programlar yapıyorum.

2015 yılında Osmanlı Arşiv belgelerinden derlediğim “Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı” ve 2022 yılında “İstanbul’un İşgali İlk 1 Ay” isimli kitapları yayınladım.

İletişim ve medya dünyasındaki deneyimlerimle edindiğim bilgi birikimini, her geçen gün daha da geliştirmeye devam ediyorum. Yeni projeler ve işbirlikleri için heyecanla çalışmalarıma devam ediyorum.

Takip

Paylaşımlarıma destek vermek ve fikir alışverişinde bulunmak için beni sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz.

Web sayfama hoş geldiniz. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Sormak istediğiniz her konu için bana sosyal medya adreslerimden ve mail adresimden ulaşabilirsiniz.


İletişim Formu ve Mail için lütfen buraya tıklayınız.