Tahmini okuma süresi: 2 dakika

 1993 yılının Nisan ayında İstanbul’da doğdum. Çocukluğumda “Tıp Profesörü” olup “kansere  çözüm bulma” sevdasıyla yanıp tutuşurken, kendimi sayısalda bocalar halde buldum. Daha  sonra henüz ortaokuldayken bitmeyen bir “tarih, dış politika” aşkı başladı. (Bu hala  sürmektedir.) Yine de bilgisayar teknolojilerinde olan yeteneklerim sebebiyle Gürpınar İMKB  Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Bölümü’ne kaydımı yaptırdım. Kendimi yine sayısal bir  bölümün içinde bulmuştum. Bölüm dersleri denilen Bilgisayar dersleri ve bir kaç sözel  dersinden yüksek notlar alarak nihayetinde bu gereksiz ve alakasız sayısal bölümü bitirdim.  Ancak lisede tarih ve dış politikaya olan sevdam bitmemiş, aksine katlanarak artmış, düzenli  olarak gazete, dergi ve kitap okumaya başlamıştım. Lisedeki son senemde önümde üç seçenek vardı. Ya bilgisayar yeteneğimi değerlendirip üniversitede yine sayısal olan bir bilgisayar bölümüne gidecektim, ya tarihe olan sevdam sebebiyle tarih bölümü okuyacaktım ya da içerisinde tarih, politika ve koca bir dünya olan “Gazetecilik” bölümünde karar kılacaktım. Nihayetinde son senemin başlarında “Gazeteci olacağım” diyerek yola devam etme kararı aldım. Bu arada tabi ki çevreden “Gazetecilik neymiş, aç kalırsın!” gibi sözleri çok işittim. Dik kafalılık ederek bu sözlere kulak asmadım ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’ne kaydımı yaptırdım. İlk sene İngilizce hazırlık okurken boş duramadım ve değerli büyüğüm-ağabeyim araştırmacı-yazar Hamza Yardımcıoğlu’nun kurmuş olduğu Anahtar.Tv’de muhabir olarak çalışmaya başladım. Zaman hızla geçti ve bu arada bir çok haber, röportaj yaptım. Marmara Üniversitesi bünyesinde kurulan Marmara Medya Merkezi’nde bir seneden fazla “İnternet Haber Editörü-Koordinatörü” olarak çalıştım. Bu sırada Anahtar.Tv’deki çalışmam serbest zamanlı olarak devam ediyordu. (Hala devam ediyor.) Üniversitedeki üçüncü senemin başlarında “İnternet Haber” sitesinde editör olarak çalıştım. Ancak bu macera kişisel sebeplerle kısa sürdü. Bütün bu 4 sene içerisinde (hazırlık da dahil) Osmanlıca matbu ve el yazısını öğrenerek bir çok çeviri yaptım. Devamında Osmanlı Arşiv belgelerine dayalı “Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı” isimli bir kitap yayınladım(2015 yılında). Şuan bir Üniversitede Web Sorumlusu olarak çalışıyorum. Yine serbest zamanlı olarak Anahtar.Tv’de çalışırken aynı zamanda üçüncü kişilere ücretli Osmanlıca çeviri yapıyor ve ücretli olarak bazı kişi ve ticari kuruluşlara web sitesi tasarlıyorum. Bir kaç proje üzerine ise kitap yazmaktayım. Sevdiğiniz her işi yapmaya kalktığınızda ortaya böyle bir tablo çıkıyor. Halimden memnun muyum? Şuan memnunum. Lakin bir gün yine sevdiklerim arasında tercih yapmak mecburiyetinde kalacağımı biliyorum.

Son olarak, askerlik vazifemi tamamlamış olmanın gururunu da buraya ekliyorum…

8 yorum “ Hakkımda ”

  1. Aradığım Eski Türkçe kitabı bulunca sevindim ve indirdim.Sitede teşekkür etmek için yer ararken sizi az da olsa tanıdım,takdir ettim.Başarılar dilerim ve teşekkür ederim.F.A.

  2. Evliya Çelebi’nin eski yazı metninde bir kelimeye bakmam gerekiyordu. Siz karşıma çıktınız. Sitenizi beğendim, çalışmalarınızı ve gayretinizi takdir ettim. Kutluyorum. Sizin gibi gençlere çok ihtiyacımız var. Allah sayınızı artırsın. başarılar diliyorum. Selam ve sevgiler.

Bir Cevap Yazın